Reilusti maantason yläpuolella sijaitseva ensimmäisen kerroksen asunto. Taloyhtiössä tehty isot peruskunnostusremontit (vesi- ja viemäriremontit sekä sähköpäälinjat).
Vanha mutta taloudellisesti turvallinen talo. Viihtyisä puistomainen tontti missä on tilaa rauhalliseen pihaoleskeluun.
Valoisa ja viihtyisä. Hyvä huonejärjestys.
Vesitorninkadun rauhallisessa ympäristössä sijaitseva 72 neliön kolmio tarjoaa täydellisen kodin sekä nuorille kodin perustajille että elämänkokemusta arvostaville. Sijainti keskustassa takaa sujuvat kulkuyhteydet, samalla kun puisto ja ulkoilureitit tuovat luonnon läheisyyttä ovesi taakse.
Olohuoneessa ja makuuhuoneissa parkettia. Kaksi erillistä makuuhuonetta tarjoavat yksityisyyttä ja rauhaa. Kylpyhuone on käytännöllisesti varusteltu suihkulla ja pesukoneliitännällä.
Etelään ja länteen avautuvat ikkunat tuovat runsaasti luonnonvaloa läpi päivän. Lasitettu parveke kutsuu nauttimaan aamukahvista tai iltahetkistä. Oma piha keikuttaa rentoutumiseen, ja siellä voit kuivattaa pyykit raikkaassa ilmassa.
Taloyhtiössä on hissi, yhteissauna ja kellarisäilytystilat. Ullakkovarasto ja kellari kuuluvat asuntoon. Ulkopysäköintipaikka on vuokrattavissa yhtiöltä kohtuulliseen hintaan.
Varaa esittely ja koe, miten tämä viihtyisä koti voi muuttaa arkeasi paremmaksi!
Jouko Lätti 0400-350200 tai jouko.latti@aitoasunnot.fi
Voit pyytää myös arvion omasta asunnostasi.
Kohdetta myy

50100 Mikkelimikkeli@aitoasunnot.fi+358 15 338 700
Esittely

Perustiedot
50130 Mikkeli
Hinta ja kustannukset
Laskettu velattomasta myyntihinnasta.
Hoitovastike 411,57 € / kk
Saunamaksu: 13 €/kk
Lisätiedot
Ilmansuunta: etelä, länsi
Tamppaus ja pyykinkuivaus, keinu
Lämmönjakotapa: vesikiertoinen patterilämmitys
Yhteisantennijärjestelmä DVB-T (digitaalinen maanpäällinen verkko)
Asunnon tilat ja materiaalit
Pintamateriaalit: Rapattu katto, parkettilattia
Varusteet: jääkaappi, sähköliesi, liesituuletin
Seinien pintamateriaali: maalattu
Lattian pintamateriaali: muovi
Lattian pintamateriaali: parketti
Lattian pintamateriaali: parketti
Makuuhuone 2: Seinien pintamateriaali: tapetti
Lattian pintamateriaali: parketti
Makuuhuoneiden määrä: 2
Seinien pintamateriaali: kaakeli
Lattian pintamateriaali: laatta
Katon pintamateriaali: Peltikate
Taloyhtiö
Janne Suhonen
p. 0207438560
MHS Palvelut Oy
040 4135572
Muut lisätiedot
Asunnon käytössä olevat autopaikat: ulkoautopaikka























